Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů. Zavřít
17.Nov.2019 16:35:52 |
 

Translate06.07.2016

S kým Evropská unie spolupracuje v boji proti drogám? Evropo, div se!


Všimli jste si toho, jak řada států Evropské unie pomalu a po částech zmírňuje své protidrogové zákony. Přestože se objevují se stále nové a nové drogy, umírá na závislosti stále více lidí, v USA polovina obyvatelstva žije na léku zvaný Xanax (to je v podstatě ten samý přípravek jako antidepresivum Neurol) a země Evropské unie čelí nárůstu spotřeby antidepresiv a nejrůznějších závislostí, politici v Bruselu a ve Štrasburku paradoxně povolí otěže a volí k závislostem a narkotikám čím dál tím větší liberálnější přístup. To už ani nemluvím o bláznivých nápadech Švédské lidové (v tomto případě silně liberální) strany, která kromě legalizace drog začala prosazovat v Europarlamentu dokonce legalizace nekrofilie! Ano, slyšíte dobře! To už je snad na úrovni politiky „doktora Chocholouška“.

Světový názor (rozuměj názor současného vedení USA a Německa) a názor Evropské unie (rozuměj názor Kašuba Truska a „vizionářů a snílků“ Junkera a Merkelové) na narkotika se pomalu mění. Myslíte si, že něco zásadního se děje? Ano, protidrogová komanda států Evropské unie přiznávají, že se pomalu „skamarádily“ s mafiemi, které s drog žijí! „Je to pro nás snadnější se domluvit a pár feťáků prostě obětovat,“ nechal se slyšet důstojník protidrogového komanda z Itálie ve vlivných římských novinách Roma Currier!

Kdo před dvaceti lety tvrdil, že ilegalita mnoha drog je prakticky neudržitelná, byl považován za blázna a anarchistu. Tento názor, ale sdílí nyní stále více a více lidí včetně mnohých státníků, vědců a politiků. Co tak najednou? Za vším hledej peníze. Kdo bude financovat podobné nesmysly Evropské unie, jako sauny pro koně, poloprázdné golfové hotely a areály či vinice a zemědělské plochy, které si sami francouzští a polští zemědělci ničí, aby dostaly dotace z Evropské unie? No, přeci drogové mafie. To je pro EU byznys budoucnosti a vstřícné spolupráce mezi kartely a Evropskou unií. Vždyť EU má přeci ke kartelovým dohodám blízko, tak když „obchodovala“ s ocelárnami a zničila prakticky produkci české ocele a řadu našich strojíren a oceláren, proč by nepřevzala kontrolu i nad českým drogovým byznysem, který je zejména v oblasti výroby pervitinu považován ve světě za špičku. Bohužel, v tomto oboru, na rozdíl od strojírenství, moderních technologií, prostě všeho co nám zničila „povedená soudružská bankovní privatizace“ a později elitářská opatření Evropské unie, vynikáme. Tak proč by to Evropská unie nevyužila?

Prvním důvodem postupné drogové legalizace v Evropě je fakt, že v době internetu a obrovských továren na cokoli není těžké ilegalní drogy nahradit. Lidé si tak místo relativně bezpečného konopí koupí „hnojivo na bonsaje” (pochopitelně pro větší a silnější bonsaje), jehož pravé složení, míra bezpečnosti a často i správný způsob aplikace jsou jim naprosto neznámé a tudíž nebezpečné životu. Za tu legalitu a jednoduchou koupi to lidi závislé na drogách ovšem bohužel stojí. Pokud se podaří přidat na seznam ilegalních substancí deset nově vytvořených látek, vznikne dvacet nových. Mnoho lidí, které „zabily drogy“ nepatří přitom mezi nějaké narkomany, pouze se „připletli“ do přestřelky drogových gangů v Itálii, Řecku, Turecku a mimo jiné i v České republice a na Slovensku, protože zatím jsou a buďme rádi drogy ještě ilegalní a ke konzumentům musí být pašovány. Tito lidé umírají nevinně, ale to je EU jedno. Vždyť je nahradí migranti z muslimských zemí a pro ty jsou drogy denním chlebem a byznysem číslo dvě, hned po organizovaném terorismu!

Mnoho restrikcí a zákazů ohledně drog prostě nedává policistům a úředníkům z EU smysl, a tak se raději „domluví“ Europol s distributory. O tom se ostatně zejména v Itálii mluví jako o hotové věci a jediným řešením! Vznikají fámy, že vlastně marihuana je bezpečnější než alkohol, lidé jsou pod jejím vlivem méně agresivní, závislost se (v porovnání s alkoholem) v podstatě netvoří, zdravotní důsledky jsou méně vážné. Prostě asi něco v tom smyslu, proč měnit to, co v EU dokonale funguje!

Smíříme se tedy s tím, že je nutné svůj pohled na téma drogy přehodnotit a přizpůsobit dnešní době? Smířit se s tím, že část obyvatel této planety prostě drogy brát hodlá a bude? Vzpomeňme si ostatně, jak to dopadlo s prohibicí v USA? Nebo bychom měli boj s drogami a návykovými látkami začít brát vážně? Pak ovšem přebudujme celou protidrogovou koncepci přepracovat a neřiďme se liberálními předpisy z Bruselu!

Václav Prokůpek